Kauçuk Zemin Kaplama

Kauçuk zemin kaplama uygulamalarının günümüzde kullanıldığı alanlar ve diğer kaplamalara göre sağladığı önemli avantjlar !

Kauçuk zemin kaplama uygulamaları günümüzde kapalı ve açık alanlarda en sık kullanılan, en sağlıklı zemin kaplamaları arasında yer almaktadır. Kauçuk yumuşak yapıya sahip olması nedeni ile zemin uygulamaları için en ideal madde olduğunu söyleyebiliriz. Kauçuk, ağaçların özsuyundan ya da petrol ve doğal gazdan imal edilen esnek bir madde olup ağaçların özsuyundan olana doğal kauçuk petrol ürünlerinden üretilene sentetik kauçuk denir.

Kauçuk Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Kauçuk maddesi en çok lastik üretiminde kullanıldığı gibi zemin kaplamalarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Kauçuk zemin kaplama uygulamalarının kullanım alanları günümüzde oldukça fazladır. Bu kullanım alanlarını çocuk parkları ve kreşler,koşu ve yürüyüş yolları,spor ve eğlence tesisleri,okullar ve üniversiteler,aerobik ve jimnastik alanları,evcil hayvan barınakları,rekreasyon merkezleri,atış poligonları zemin ve duvarları,hastane, bakımevleri, rehabilitasyon merkezleri olarak sıralayabiliriz. Kauçuk maddesinin yumuşak yapıya sahip olması kauçuk zemin kaplama uygulamaları en çok çocuk parkı alanlarında ve kreşlerde kullanıldığını söyleyebiliriz.

Kauçuk zemin kaplama

Kauçuk Zemin Kaplamanın Sağladığı Önemli Avantajlar

Kauçuk zemin kaplama uygulamaları diğer kaplamalara göre büyük avantajlar sağlamaktadır. Bunlardan birisi çocukların park alanlarında daha güvenli olmasıdır. Çünkü çocukların kauçuk zemine düşmesinin kum zemine düşmesinden daha az zarar vermektedir. Güvenli olmasının yanı sıra kauçuğun piyasada oldukça fazla çeşidi bulunmasıdır. Dolayısıyla kauçuk zemin kaplama uygulamasını uygun fiyatlar ile yaptırabilirsiniz. Fakat bu noktada en önemlisi güvenilir, kaliteli ve profesyonel ekiplere bu uygulamayı yaptırmaktır. Ayrıca kauçuk zemin kaplama uygulamalarında bağlayıcı olarak anti kanserojen poliüretan esaslı malzeme kullanıldığı için son derece sağlıklı olduğunu belirtmek isteriz. Kolay temizlenmesi, dayanıklı olması, darbe emici özellikte olması kauçuğun diğer bazı avantajlarındandır.

Kauçuk Zemin Kaplama Uygulamalarına Doğru Çözüm “Ayfat Mühendislik”

Ayfat Mühendislik 2007 yılından itibaren kauçuk zemin kaplama uygulamarı alanında hizmet vermektedir. Ayfat olarak kauçuk granüllü esnek zemin döşemeleri imalatı ve dökme esnek zemin kaplamaları uygulamaları yapmakta olup tenis kortları, sentetik çim halı saha, kapalı spor sahaları esnek zeminleri, çok amaçlı spor sahaları, yürüyüş yolları, tartan pistler, çocuk oyun grupları alt zemin döşemeleri imal etmekteyiz. TSE belgeli ürünlerimiz yanında üretimlerimizdeki müşteri memnuniyeti gururumuzdur. Kendi alanında deneyimli, uzman teknik ekibimizle projelerinizin uygulamasını zamanında ve eksiksiz tamamlayıp, anahtarını teslim ediyoruz.