Kauçuk Zemin Kaplama Uygulama Alanları

Kapalı ve açık pek çok alanda sıkça tercih edilen kauçuk zemin kaplama uygulama alanları nelerdir ?

Esnek yapısı sayesinde darbeden kaynaklı hasarları minimuma düşürebilmek için bir çok yaşam alanında beton veya asfalt yerine kauçuk zemin kaplama tercih edilebilmektedir. Koruyucu özelliğiyle bir çok alanda kullanılan kauçuk günümüzde zemin, otomobil lastiği v.b. alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

Kauçuk Zemin Kaplama Nereler İçin Tercih Edilebilir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kauçuk zemin yumuşak ve emici özelliğiyle düşme, zıplama veya diğer spor aktivitelerinde gerçekleşebilecek olumsuzlukları minimuma indiren bir zemin uygulamasıdır. Kauçuk zemin kaplama hangi alanlarda kullanılır? Sorusunu aşağıda sizler için açıkladık.

Kauçuk zemin kaplama uygulama alanları

  • Bisiklet yollarında sürücülerin düştüğü zaman zeminden büyük hasar almaması için bisiklet yollarına kauçuk zemin uygulanabilir.
  • Okul bahçesi, okul spor salonları ve diğer dinlenme alanlarında çocukların sürekli aktiflik göstermesi sonucunda olumsuz kazalar oluşabilir. Beton ve asfalt gibi sert zeminler yerine kauçuk zemin bu alanlarda tercih edildiği takdirde darbe tehlikesi minimuma düşecektir.
  • Kauçuk karo tercih edilerek kaplanacak zemine şekiller uygulanabilir. Özellikle spor salonlarında ortamın tasarımını değiştirmek ve dikkat çekici kılmak için kauçuk karo tercih edilebilir.
  • Oyun parkı zemini, tenis kortları, site veya semt parkları, basketbol sahaları, ev girişleri, bahçeler ve spor alanlarında da aynı şekilde kauçuk zemin kaplama uygulaması gerçekleştirilebilir. İnsan sağlığını zararlardan koruyan kauçuk, tasarımıylada kullanılan alanlarda şıklık oluşturacaktır diyebiliriz.

Ayfat Mühendislik ile Kaliteli Kauçuk Zemin Kaplama Hizmeti

"Ayfat Mühendislik" siz müşterilerimizin beklenti ve isteklerine göre profesyonel ekibimiz ile hizmet sunmaktadır. Kalite ilkemiz ve istikrarlı davranışlarımız ile müşterilerimize geliştirdiğimiz teknikleri yansıtarak kaliteli ürünlerimiz ile kauçuk zemin kaplama sektöründe lider firma olarak hizmet vermekteyiz. Kauçuk zemin kaplama hizmetimizden yararlanmak ve daha detaylı bilgi alabilmek için iletişim sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.