Neden Kauçuk Zemin ?

Kauçuk zemin kaplamaları neden seçmeliyiz ? Kauçuk zeminin uygulandığı yere sağladığı önemli avantajları ve özellikleri

Yaşam ve aktivite alanlarında önceki yıllarda sıklıkla tercih edilen kum, beton ve asfalt zeminler kullanışlı ve avantajlı olmamasından dolayı yerini avantajlı ve kullanışlı olan kauçuk zemin kaplama uygulamasına bırakmıştır. Oyun ve çocuk parkı, spor alanları, yürüyüş yolları ve diğer aktivite gerçekleştirilen alanlarda insanların sağlıklı ve güvenli bir şekilde vakit geçirebilmesi için en önemli unsur zeminin sert olmamasıdır. Bu yüzden inşa edilen yaşam ve aktivite alanlarında kauçuk zemin kullanılması insan sağlığına ve çevreye son derecede faydalıdır diyebiliriz.

Kum, Beton ve Asfalt Zeminler

Geçtiğimiz yıllarda bir çok park ve spor alanı kum, sert zemin, beton veya asfalt zeminlerden oluşturulmaktaydı. Durumun böyle olması özellikle çocuk parklarını büyük derecede tehdit etmekteydi. Hayvan pisliği, toz, kuma karışan bakteriler; çocuk parklarında ki çocukların sağlığını tehdit ettiği gibi çevreyede toz ve kirli bir görüntü sunmaktaydı. Sert zeminler ise insan vücuduna karşı bir güven barındırmayan ayrıca sert bir şekilde direk tepki veren zeminler arasındadır. Düşme ve spor aktivitesi gerçekleştirme esnasında insan sağlığını büyük derecede tehdit eden sert zeminler kullanışsız olduğu gibi estetik bir görüntü de sunmamaktaydı.

Kauçuk zemin kaplama Ankara

Akrilik Zemin Kaplama Uygulama Şekli ve Fiyatları

Kauçuk zemin kaplama ise yukarıda bahsettiğimiz zeminlerin tam zıt özelliklerini taşımakta. Birbirinden farklı özelliklere sahip olan kauçuk zemin kullanıcılarına son derece güven ve konfor sağlamayı hedefler. Oyun parkları, spor salonları, kreş, anaokulu, garaj, hastane, barınak ve bakımevleri gibi bir çok alanda tercih edilen kauçuk zemin: darbe emme, esneklik gibi bir çok özelliğe sahiptir.

Kullanım alanlarına göre farklı çeşitleri ve renkleri bulunan kauçuk zemin ürünlerimiz siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun teknikler ile monte edilmektedir. Profesyonel ekibimiz ve kaliteli ürünlerimiz ile yaşam alanlarınızı güvenilir zemin kauçuğa dönüştürmek istiyorsanız bizlere iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz!