Oyun Parkı Zemini

Oyun parkı zemini uygulamalarında dikkat edilecek önemli hususlar, oyun parkı zemininin özellikleri ve sağladığı avantajlar

Oyun parkı zemini çocukların düştükten sonra yaralanma risklerini en aza indirmek için yumuşak yapıya sahip olması son derece önemlidir. Bu yumuşaklığı ve aynı zamanda güveni veren madde zemin kaplamasında en çok tercih edilen kauçuk maddesidir. Özellikle oyun parkı zemini kaplamalarında sıklıkla tercih edilen kauçuk maddesi aynı zamanda hijyenik ve sağlıklı yapısı ile diğer zemin kaplama maddelerinden ayrılmaktadır.

Oyun parkı çocukların kendilerini en iyi hissettiği yerlerdendir. Çocuklar çocuk parkında oyun oynarken aynı zamanda kendi deneyimleri ile yeni şeyler öğrenmektedir. Oyun parklarında çocuklar beklemeyi, dinlemeyi ve başkalarına saygı duymayı öğrendikleri için çocukların park alanlarında zaman geçirmeleri son derece önemlidir. Ayrıca çocuğunuzun paylaşma duygusunu geliştirmesi için oyun parklarının son derece önemli olduğunu da ayırca belirtmek gerekir. Oyun parkında çocuğunuzun sağlıklı olarak vakit geçirebilmesi parkın özellikleri de önemlidir. En başta sağlık geldiği için oyun parkı zemininin yumuşak olmasına dikket edilmesi gerekmektedir. Kaymayı engellemesi, yumuşak yapısı ve hijyenik özelliği ile kauçuk oyun parkı zemini uygulamalarında en çok tercih edilen maddedir.

Oyun parkı zemini

Oyun Parkı Zemininde Dikkat Edilecek Hususlar

Kauçuk maddesinin oyun parkı zemini uygulamalarında kullanılmasının en önemli nedenleri darbe emici özelliğe sahip olması, kaymayı engellemesi, kolay temizlenmesi ve insan sağlığına zarar vermeyip çevre dostu olması şeklinde sıralayabiliriz. Zemin kaplamalarında en çok tercih edilen kauçuk malzemesinin diğer özellikleri ise mükemmel yapışma özelliği, yüksek esneklik düzeyi, pratik döşeme imkanı, su birikintisi oluşturmaması, malzemenin alev alıcı olmaması, eklem ve bağları koruması şeklinde sıralayabiliriz.

Aynı zamanda oyun parkları zeminlerinde çocukların düşmesi durumunda yaralanmalarını önlemek için yumuşak dolgu malzemeleriyle doldurulmalıdır. Bunların yanı sıra çocukların ayaklarının takılabileceği nesneler oyun parkı zemininden kaldırılmalıdır.

Ayfat Mühendislik olarak oyun parkı zemini uygulamaları, akrilik zemin kaplama, kauçuk zemin kaplama,kauçuk karo zemin kaplama ve diğer park zemin kaplamaları gibi vermiş olduğumuz hizmetler ile müşterilerimizin beklentilerine,kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir.