Park Zemin Kaplama

Park zemin kaplama uygulamaları, günümüzde en çok kullanılan yerler, park zemin kaplama uygulamalarının özellikleri ve avantajları

Park zemin kaplama uygulamaları günümüzde en çok kauçuk maddesi ile yapılmaktadır. Kauçuk maddesi park alanlarında çocukların düşmelerinden kaynaklanan yaralanmaları minimuma indirmesini sağlamaktadır. Kauçuk maddesinin park zemini kaplamalarında kullanılmasının bir diğer sebebi ise darbe emici, koruyucu ve esnek olmasıdır. Park zemin kaplama uygulamalarında en önemli kriter güvenlik ve sağlıktır. Kauçuk bu noktada darbe emici yönü ile zemin kaplamalarında güvenliği sağlarken kolay temizlenebilir olması ile son derece hijyeniktir.

Çocuk oyun park alanları, kreş, okul bahçeleri, fitness alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları gibi yerlerde, özellikle düşme tehlikesine karşı kullanılan kauçuk zemin kaplama uygulamaları şık görünmü sayesinde de kullanılan alanlara estetik katmaktadır.

Park zemin kaplama

Park Zemin Kaplama Uygulamalarında En Çok Kullanılan Madde : Kauçuk

Günümüzde park alanlarının sayıları oldukça artış göstermiştir. Gerek çocuk parkları gerekse spor ve koşu parkı alanları için aranan ilk şart ise güvenlikli olmasıdır. Günümüzde her dış mekanda olduğu gibi park zemin kaplama uygulamalarında da kauçuk maddesi en çok tercih edilendir. Dış mekan zemin kaplamalarında en çok tercih edilmesinin sebebi ise yumuşak yapıda olup darbe emici yapıya sahip olması, estetik olması ve aynı zamanda uygun fiyat seçeneklerine sahip olmasıdır.

Özellikle park zemin kaplama uygulamalarında kauçuk maddesi en ideal seçenek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Kapalı ve açık park alanlarının zemin kaplamalarında en sık tercih edilen madde olan kauçuk aynı zamanda hava geçirmemesi ve elektrik akımına karşı direnci olması nedeni ile endüstri alanında da sıklıkla kullanılmaktadır.

Son olarak kaymayı engellediği için kaza risklerini büyük ölçüde önleyen kauçuk, park zeminleri, çocuk oyun parkları, çocuk eğlence parkları, okullar ve kreşlerde kullanılabilecek en ideal madde olduğunu söylemek isteriz. Ayfat Mühendislik olarak park zemin kaplama uygulamaları, oyun parkı zemini, akrilik zemin kaplama, kauçuk zemin kaplama ve kauçuk karo zemin kaplama gibi vermiş olduğumuz hizmetler ile müşterilerimizin beklentilerine,kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir.